Deck ve Bahçe Ürünleri

Dış cephede konumlanmış olan ahşap güneşin zararlı ışınlarının yanı sıra su ve olumsuz hava şartlarına açık olmaktadır. Bu sebeple de dış mekânlarda yer alan ahşapların özel ihtiyaçları bulunmaktadır. Bunun yanında teknelerin bakımları da su ile direkt olarak temas ettiği için farklı ve özen gösterilmesi gereken alanlardan birisi olmaktadır. Bu ihtiyaçların tam olarak karşılanabilmesi için ise özel olarak tasarlanmış ahşap bahçe mobilya boyası ve deck ürünleri gerekli olmaktadır. Boya ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı sizler en yüksek kalitedeki ürünler ile sunan Verpol Boya, bu alandaki ihtiyaçlarınızı karşılamak ve dış mekanlarda yer alan ahşapların üst seviyede korunmasını sağlamak için ayrı bir kategori ile sizlere hizmet vermektedir. B kategori içerisinde yer alan ürünler ise şunlar olmaktadır.

Hemel Teak Oil

Teak oil sadece tekne bakımı için değil aynı zamanda ahşap bahçe mobilyalarının düzenli bakımlarının sağlanması için de gerekli olmaktadır. Yağ bazlı olan bu ahşap bahçe mobilya boyası doğal görünümde olmaktadır. Fırça ya da bez ile uygulanan ürün ahşabın derinlerine nüfus ederek beslenmesini ve canlanmasını sağlamaktadır. Tekne ve bahçe mobilyaları gibi dış mekânda yer alan ahşapların kolay bakımını sağlayan ürünün aynı zamanda su itici özelliği de bulunmaktadır. Tuzlu suya dayanıklı olan ürün, kullanıma hazır olarak piyasaya sürülür. Şeffaf bir ürün olduğu için de renk kartelası bulunmamaktadır.

Hemel Exotic Oil

Hem deck zeminler hem de bahçe mobilyaları için özel olarak renklendirilmiş doğal yağ olan bu ürün, yüzeylerin doğal bir görünüm elde etmesini sağlar. Farklı renk seçenekleri bulunması ile rulo, bez, daldırma ve fırça ile uygulama imkânı sunduğu için geniş bir kullanım alanına sahiptir. Hem yumuşak hem de sert ağaçlarda kullanılabilen ürünün örtücülüğü ise ahşabın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Ahşabın doğal güzelliğini korumasının yanı sıra film tabakası oluşturmaması sebebiyle sıklıkla tercih edilen ahşap bahçe mobilya boyası seçeneklerinden birisi olmaktadır. UV ışınlarına karşı direncinin arttırılmış olması da öne çıkan özellikleri arasında yer alır. Ürünün diğer özellikleri içerisinde su itici olması ve kıymıklanmayı engellemesi de bulunmaktadır. Kullanıma hazır olarak sunulan ürün aynı zamanda kurşunsuz seçeneklerden de birisidir.

Hemel Deck Oil

Dış mekânda yer alan zeminlerin uzun bir süre korunmasını sağlayan bu ürün aynı zamanda zeminlere doğal bir görünüm de vermektedir. Zeminlerin yanı sıra mobilyalarda ahşap bahçe mobilya boyası olarak da kullanılmaktadır. Farklı renk seçeneklerinin bulunmasının yanı sıra farklı sertliklere sahip ağaç türlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Yumuşak ağaçlarda 1 litre ürün ile 10- 12 metrekare arasında örtücülük sağlanırken bu rakam sert ağaç türlerinde 15 ile 18 metrekare arasına çıkmaktadır. Son olarak dokunma kuruluğuna 4 ile 6 saat arasında ulaşan ürünün tam kuruması ise 24 saati bulmaktadır.

Hemel Deck Stain

Ahşap bahçe mobilya boyası kategorisinin altında yer alan bir başka ürün de Hemel Deck Stain olmaktadır. Ahşap zeminler için kullanılan bu ürün zeminlerin kaymasını engellemektedir. Su bazlı olmasının yanı sıra farklı renk seçenekleri de sunması dekorasyon açısından önemli olmaktadır. Yarı şeffaf özellikte olan ürün nefes alma özelliğini de barındırmaktadır. Bu sayede ahşabın içerisindeki nemin dışarı atılmasına olanak tanır. Yüksek UV korumasının bulunması zeminlerin uzun süre güneşin zararlı ışınlarından zarar görmeden korunmasını sağlarken, içerisinde yer alan mikro tanecikler sayesinde ahşap yüzeylerin kaymasını engellemektedir. Çevre dostu olan ürün kurşun içermediği gibi kullanıma hazır olarak da satışa sunulmaktadır.

Hemel Deck Restorer

Ahşap bahçe mobilya boyası kategorisi altında yer alan Hemel deck Restorer, onarıcı özelliği sebebiyle diğer ürünlerden farklılaşmaktadır. Beyazlaşmış, cilasız ve yıpranmış zeminlerin onarılmasında yüksek performans gösteren ürün su bazlı olmakla birlikte şeffaftır. 8 ile 10 metrekarelik bir alan için bir litre ürünün yeterli olmasının yanında tamamen kuruması için gerekli olan süre 24 saat olmaktadır. Kullanıcılarına zımparaya gerek olmadan ahşabın yenilenme imkânı sunan ürün bu özelliğinde dolayı en sık tercih edilen ahşap restorasyon ürünlerinin başında gelmektedir. Kolay ve pratik kullanımı ile ahşap zeminlerden bahçe mobilyalarına kadar her türlü alanda kullanılan ürün aynı zamanda toprak, bahçe ve bitkiler için de son derece güvenli çevre dostu bir ürün olmaktadır. Bu sebeple de bahçelerin yıpranan ahşap kısımlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Prime Teak Oil

Ahşap bahçe mobilya boyası kategorisi altında yer alan bir başka teak oil de Prime markası tarafından sunulmaktadır. Yağ bazlı olan bu ürün dış mekânda yer alan ahşap mobilyalarının düzenli bakımı için kullanılmaktadır. Doğal bir görünüm sağlamasının yanı sıra hem fırça hem de bez ile uygulama imkânı sağlaması ile en sevilen ahşap bakım ürünlerinden birisi olmaktadır. Yumuşak ağaç yüzeylerde 10 ile 12 metrekare, sert ağaç yüzeylerde ise 15 ile 18 metrekare alanları bir litre ürün ile örtmek mümkün olmaktadır. Dokunma kuruluğuna 4 ile 6 saat içerisinde ulaşan ürünün tam kuruması için ise 24 saat beklemesi gerekmektedir.

Ahşabın doğal görünümünü korurken aynı zamanda su itici özelliği ile sudan etkilenmesini de engelleyen ürün aynı zamanda tuzlu suya da dayanıklı olduğu için tekne bakımlarında da kullanılmaktadır. Kolay bakım imkânı sağlamasının yanı sıra kullanıma hazır olarak satışa sunulması da tercih sebepleri içerisinde yer almaktadır.

Erco Tik Yağı

Başta ahşaptan üretilen dış mekân mobilyaları olmak üzere ahşap bahçe mobilya boyası, bahçe çitleri, kapı ve pencere pervazları ve teknelerin bakımında sıklıkla kullanılan bu ürün, tüm bu alanların maruz kaldığı aşınmaları önlemektedir. Bu sayede eşyaların ömürlerinin uzamasını da sağlayan ürün bez ve fırça ile uygulanmaktadır. Doğal bir görünüm sağlamasının yanında şeffaf olması sebebiyle renk seçenekleri bulunmamaktadır.

Kullanıldığı yüzeylere ipeksi bir görümün kazandıran ürün, diğer ahşap bakım yöntemlerine oranla çok daha ekonomik olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer ahşap bakımlarına oranla daha kolay uygulanması da tercih sebeplerinden birisi olmaktadır. Tüm bunların yanında ahşabın doğal renginde ve dokusunda herhangi bir değişikliğe sebep olmaması da sevilen özelliklerinden birisi olmaktadır. Ürünün sahip olduğu özel formülü sayesinde ahşaba su geçirmez özellik kazandırarak ömrünün daha uzun olmasını sağlamaktadır.

Neden Verpol Boya’yı tercih Etmelisiniz?

Verpol boya sektörde uzun yıllardır hizmet vermesi sebebiyle son derece deneyimli firmalardan birisi olmaktadır. İçerisinde ahşap bahçe mobilya boyası seçeneklerinin de bulunduğu birçok ürüne skalasında yer veren Verpol Boya ile sizler de her alandaki boya ihtiyacınızı kısa süre içerisinde karşılayabilirsiniz.

Ahşap bahçe mobilya boyası gibi boya seçeneklerinin yanı sıra poliüretan reçineler, polyester, cam elyaf takviyeleri, epoksi ve kalıp silikonları alanında da geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir. Üstelik tüm bu ürünleri ile Verpol ülkemizin önde gelen firmalarından birisi olmaktadır.

Bu özelliklerinin yanında iş ortaklarının ve müşterilerinin iş süreçlerinin gelişmesini ve maliyetlerinin düşmesini sağlamak için yenilikçi ve kaliteli ürünler sunmaktadır. Gelişimini sürekli olarak sürdüren Verpol Boya hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini sürekli olarak artırmaktadır.