Polyester reçine uygulamaları için alım yapılırken uygunluğa ve kaliteye önem vermek gerekir. Polyester reçinelerin farklı özellikleri vardır ve kullanım alanları farklıdır. Polyester reçineleri Erco kalitesiyle edinmek son derece kolaydır. Detaylı özelliklerin açıklaması için ürün sayfalarını incelemeniz yeterlidir. Sorularınız ve bilgilendirme için lütfen bizimle iletişime geçin. Kaliteli, güvenli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla Erco ürünleri ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmıştır.

Ürünlerimiz kategorilere ayrılmıştır. Her kategorinin farklı ürün yelpazesi vardır ve farklı özelliklere sahiptir. Sizlere bir ön bilgilendirme olarak bu detayları açıklamak istedik. Yüksek kalite polyester reçine ürünlerine göz atabilirsiniz.

Döküm Tipi Polyester Reçine

Döküm reçinesi özellikle şeffaf ve parlak bir görünüm özelliğine sahiptir. Şeffaf döküm için doymamış polyester reçine, döküm reçinesi şeffaf ve açık renkli hediyelik eşyaların dökümü için uygundur. Mobilya parçaları için reçine iyi doygunluğa sahiptir ve mobilya dekoratif parçaları gibi sert malzemeler ve bazı ahşap malzemelere benzeyen yapılarda yapmak için kullanılır. Erco kalitesiyle doymamış döküm polyester reçinelerden çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

Döküm tipi polyester reçine çeşitleri;

Erco E-6 Döküm Tipi Polyester Reçine: Etkili dolgu ıslatma gücüne sahiptir. Ekonomik ve endüstri standartı döküm tipi polyester reçinedir. Erco kalitesiyle hazırlanmıştır. Kullanım ömrü uzundur.

Erco E-2 Yüksek Performans Döküm Tipi Polyester Reçine: Yüksek dolgu kaldırma ve ıslatma özelliğine vardır. Kalitesi yüksektir.

Erco E-21 Esnek Döküm Tipi Polyester Reçine: Özel glikol ve asit bazlı esnek doymamış polyester reçinedir.

Polres PRE-61 Döküm Tipi Polyester Reçine: Genel amaçlı polyester reçinedir. Suni mermer, mutfak ve banyo tezgâhı gibi alanlarda kullanılmaktadır.

El Yatırması/Elyaf Tipi Genel Amaçlı Polyester Reçineler

El Yatırması Reçinesi, mükemmel ıslanabilirlik, yüksek mekanik mukavemet, iyi korozyon direnci, cam elyafına iyi emilim vb. özelliklerine sahip şeffaf viskoz (sürtünme etkilerinin yüksek olduğu akışlar) sıvıdır. El Yatırması reçine, yatların, otomobil parçalarının cam elyaf ve karbon elyaf kalıplama üretimi için uygundur. Klima kapağı, rüzgar türbini kabin kapağı vb. alanlarda kullanılabilir.

Erco el yatırması/Elyaf tipi genel amaçlı polyester reçine çeşitleri;

Erco E-07 Marin Tipi Polyester Reçine: Lloyd’s sertifikalı, endüstri standartlarına sahip elyaf tipi polyester reçinedir. Mekanik özellikleri güçlüdür.

Erco E-11 Genel Amaçlı Polyester Reçine: Genel amaçlı el yatırması ve elyaf püskürtme tipi bir doymamış polyester reçine olmasının yanı sıra açık renkte ve düşük reaktivitelidir.

Polres PRE-62 Genel Amaçlı Polyester Reçine: Esnek polyester reçinedir. Ortoftalik esaslıdır.

Düğme üretimi için Şeffaf Döküm Polyester Reçineler

Erco E-26 Düğme Tipi Polyester Reçine: Ortoftalik özellikte olup son derece şeffaf ve kalitelidir. Erco kalitesiyle satışa sunulmuştur. Bir düğme tipi doymamış polyester reçinedir. Önemli bir özelliği vardır, ortoftalik bazlı santrifüj ile kalıplama için Erco kalitesiyle, özel olarak tasarlanmıştır.

Erco E-22 Düğme Tipi Polyester Reçine: Açık renkte olup bu üründe Erco kalitesiyle, ortoftalik bazlı santrifüj ile kalıplama için özel olarak tasarlanmıştır. Birinci sınıf bir düğme tipi doymamış polyester reçinedir.

Akrilik Tipi Polyester Reçine

Akrilik tipi polyester reçine, ön hızlandırmalı, tiksotropik ve hızlı kürlenen bir tür doymamış polyester reçinesidir. Akrilik tipi polyester reçine, özel olarak tasarlanmıştır ve mükemmel mekanik performansa, yapışkan karaktere sahiptir. Akrilik tipi polyester reçine düşük büzülme, düşük stiren emisyonu, düşük viskozite, daha yüksek dolgu maddesi ve el yatırması, sprey için uygundur.

Akrilik tipi, Erco polyester reçine çeşitleri;

Erco E-17 Akrilik Tipi Polyester Reçine (Dolgulu Beyaz): Elyaf püskürtme uygulamaları ile kullanılabilir. CTP tipi polyester reçinedir.

Erco E-18 Akrilik Tipi Polyester Reçine (Dolgusuz): Erco kalitesiyle hazırlanan bu ürünümüz, el yatırması ve elyaf püskürtme şeklinde kullanılmaktadır. CTP tipi polyester reçinedir.

Erco E-19 Akrilik Tipi Polyester Reçine (Dolgusuz Beyaz): Diğer türleri gibi, el yatırması ve elyaf püskürtme şekilde kullanılabilen akrilik tipi polyester reçinedir.

Kimyasal Maddelere Dayanımlı Polyester Reçineleri

ERCO doymamış polyester reçine uygulama ihtiyaca yönelik özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. E-74, orta-yüksek reaktivitelidir. Bu Kimyasal Maddelere Dayanımlı, belirli kimyasal ortamlar ve sıcaklıklar altındaki performansına ilişkin, özellikle korozyona dayanıklı hazırlanmıştır. ERCO doymamış polyester reçinesi korozyon direnci verileri, teorik olarak ideal tasarımlara yönelik hazırlanmıştır.

Erco E-74 Kimyasal Maddelere Dayanımlı Polyester Reçine: izoftalik bazlı, genel amaçlı el yatırması ve elyaf püskürtme uygulamalarıyla kullanılmaktadır. Doymamış bir polyester reçinedir.

SMC-BMC Polyester Reçineler

SMC kompozit malzeme, otomobil tamponu, ağır kamyon yüksek tavanı, otomobil ön paneli, araç arka kapısı ve diğer parçalar gibi büyük yükleri taşımak için otomobil ve ağır kamyon alanında kullanılır.

Bu alanda ERCO kalitesiyle sunulan ürünler;

  • Erco E-99 SMC/BMC Tipi Polyester Reçine
  • Erco E-91 Polyester Reçine
  • Erco E-90 Polyester Reçine

Macun Tipi Polyester Reçineler

Üretim kalitenizi artıracak, polyester reçine çeşitleri, formüle edilmiş bu özel yapıştırma ürün serisinden, özel ihtiyaçlarınıza uygun ürünü seçin. Macun tipi polyester reçineler ile tüm reçine esaslı veya cam elyafı ve dolgu modifiyeli macun sistemlerini içerir. Dolgu, yapıştırma ve sızdırmazlık amaçlı olarak kolay ve ekonomik bir şekilde kullanmak mümkündür.

Bu alanda ERCO kalitesiyle sunulan ürünler;

  • Erco E-37 Macun Tipi Polyester Reçine: Otomotiv sektöründe esnek macun üretimi için tercih edilmektedir.
  • Erco E-36 Macun Tipi Polyester Reçine: Farklı macun uygulamalarına uygun olarak hazırlanmış birinci sınıf kaliteli bir doymamış polyester reçinedir.
  • Erco E-34 Akemi Tipi Polyester Reçine: Mermer yapıştırıcı üretimi için geliştirilmiştir.

RTM/İnfüzyon Polyester Reçineler

Kaliteli kalıplama performansı ve düşük ekzotermik özelliklerine sahiptir, RTM polyester reçinesi vakum içine, RTM ve diğer kalıplama işlemleri için iyi mekanik uygulamalara sahip elyaf takviyeli plastik ürünler için uygundur.

Bu alanda ERCO kalitesiyle sunulan ürünler;

  • Erco E-56 RTM/İnfüzyon Polyester Reçine
  • Erco E-57 RTM/İnfüzyon Polyester Reçine

Pultrüzyon

Pultrüzyon, belirli mekanik özelliklere sahip malzemelerin üretiminde tercih edilen sürekli bir yöntemdir. Örneğin düşük çaplı yapı profilleri, inşaat demirleri, direkler ve borular bu üretim yöntemi ile üretilir. Kullanım alanlarıyla ilgili çok daha detaylı bilgi için ve Erco kalitesiyle bu konuda hizmet almak isterseniz lütfen iletişime geçiniz.

Alev İlerletmeyen Polyester Reçine

Alev ilerletmeyen polyester aleve dayanıklıdır ve elektronik, inşaat, otomotiv ve diğerleri gibi çeşitli son kullanım endüstrilerinde kullanılmaktadır. Yangın geciktirici özelliğe sahiptir.

Erco E-7 FR Alev İlerletmeyen Polyester Reçine: E-7 FR, ortoftalik bazlı, genel amaçlı yanma geciktirici özellikli el yatırması ve elyaf püskürtme tipi bir doymamış polyester reçinedir. Bu reçine sistemi herhangi bir ağır metal ya da halojen içermemektedir. UL 94 V-0 testini başarıyla geçmiştir.